• polski (Polska) | angielski (Stany Zjednoczone)
Budowa i działanie korowarki
kora

Korowarka to maszyna służąca do usuwania kory z kłód. Jest ona powszechnie stosowana w przemyśle drzewnym do przygotowania kłód do dalszej obróbki. Zazwyczaj składa się z obracającego się bębna, na którego powierzchni znajdują się zęby lub ostrza. Zęby są zaprojektowane tak, aby usunąć korę z kłody, pozostawiając nienaruszone drewno znajdujące się pod nią. Korowarka może być napędzana przez silnik elektryczny lub system hydrauliczny. Jak jest zbudowana i jak działa?

Budowa korowarek

Korowarka zbudowana jest z rampy załadowczej i odbiorczej. Wyposażona jest również w silnik, odbiornik taśmowy trocin oraz kabinę operatora. Sterowana jest przez panel dotykowy. Głowica korująca ma specjalne noże do korowarek, dzięki którym przebieg prac jest efektywny i wydajny.

Zalety stosowania korowarek

Użycie korowarki oferuje kilka korzyści. Po pierwsze, zmniejsza koszty pracy związane z ręcznym usuwaniem kory. Po drugie, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości noży do korowarek, zwiększa wydajność produkcji poprzez skrócenie czasu potrzebnego na usunięcie kory. Po trzecie, zmniejsza ilość odpadów poprzez zapewnienie, że tylko kora jest usuwana z kłody, pozostawiając więcej użytecznego drewna. Po czwarte zmniejsza uszkodzenia kłód, zapewniając, że usuwana jest tylko kora, a nie włókna drewna znajdujące się pod nią. Wreszcie, zwiększa bezpieczeństwo poprzez wyeliminowanie pracy ręcznej związanej z usuwaniem kory i zmniejszenie ryzyka obrażeń spowodowanych przez ostre przedmioty lub narzędzia.

Rodzaje korowarek i maszyn używanych w połączeniu z korowarką

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów korowarek. Niektóre z nich to obrotowe korowarki bębnowe, korowarki bębnowe z wiórem, korowarki tarczowe i korowarki pierścieniowe. Każdy typ ma swoje zalety i wady w zależności od zastosowania. Oprócz tych typów korowarek istnieją również inne maszyny, które mogą być używane w połączeniu z nimi, takie jak obracarki do kłód, ładowarki do kłód, łuparki do kłód i piły. Maszyny te pomagają zwiększyć wydajność produkcji, umożliwiając obróbkę kłód szybciej i wydajniej niż w przypadku obróbki ręcznej.

Wróć do bloga

Loading...